Nie lubię codziennego gotowania, ale uwielbiam wypróbowywać nowe przepisy, niektóre robię raz a inne wchodzą do naszego jadłospisu na stałe. Ten blog ma mi pomóc w przypomnieniu tych jednorazowych potraw :)
Zapraszam wszystkich do skorzystania z przepisów a za pozostawiony komentarz serdecznie dziękuję.

niedziela, 26 czerwca 2011

Coś na obiad

Lubię taki sposób gotowania obiadu. Wszystko wkładam do piekarnika, obiad się robi a ja nie muszę stać w kuchni. Trzeba tylko wcześniej zamarynować mięso, ziemniaki obrać, umyć i zapakować w folię i poświecić trochę czasu na surówkę, w lecie przeważnie robię naszą ulubioną z kalafiorem. W przepisie podaje skrzydełka, ale może to być karczek lub szaszłyki.

PIECZONE SKRZYDEŁKA Z ZIEMNIAKAMI
skrzydełka (u mnie 12 sztuk)
1 łyżka keczupu
1 pokrojona cebula
sól, pieprz, olej
12 małych ziemniaków (u mnie to danie jest dla 4 osób)
------
Z keczupu, cebuli, przypraw i oleju robię marynatę, w której trzymam 1-2 godziny skrzydełka (jeżeli się spieszę to drób jest w marynacie tyle czasu ile potrzebuję na przygotowanie ziemniaków). Na blachę wykładam skrzydełka a obok paczuszki z ziemniakami. Wkładam do piekarnika na godzinę, jeszcze tylko surówka z kalafiora, którą daję do lodówki, nastawiam w piekarniku timer i zabieram się za książkę lub swoje robótki.
Polecam taki sposób przygotowania obiadu :)


1 komentarz:

  1. no to ja też wypróbuję bo kuchnia nigdy nie była moim ulubionym miejscem spędzania czasu,tyle ż ja będę ten obiad miała pewnie na 4 dni dla dwóch osób

    OdpowiedzUsuń